gilna
09 آذر 1401 - 13:35

کشاورزی مازندران لنگرگاه کشاورزی کشور است

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه کشاورزی مازندران لنگرگاه کشاورزی کشور است، گفت: در میزان تولیدات کشاورزی مازندران یکی از پایه‌های اساسی بنای کشاورزی کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، گردهمایی مسئولان طرح و برنامه سازمان جهاد کشاورزی مازندران به میزبانی شهرستان آمل شهرستان آمل با حضور حسین نگهدار معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران و سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل در محل اتاق بازرگانی آمل برگزار شد. 

حسین نگهدار معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این نشست با بیان اینکه افزایش تولید در محصولات کشاورزی استان در سال جاری مشهود بوده است، اظهار کرد: ارمغان فعالیت‌ها در حوزه کشاورزی مازندران، تامین امنیت غذایی برای کشور بوده است.

وی با بیان اینکه کشاورزی مازندران لنگرگاه کشاورزی کشور است، بیان کرد: مازندران روزانه ۳۰۰ تن مرغ گرم راهی بازار مرکز کشور می‌کند و از این حیث و در میزان تولیدات کشاورزی مازندران یکی از پایه‌های اساسی بنای کشاورزی کشور است.

معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه در راستای تحقق رشد اقتصادی ۷.۸ درصد سهم رشد اقتصادی مازندران از رشد اقتصادی کشور در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: مازندران از حیث رتبه اعتبارات مقام دوم کشور را دارد و در بخش عمرانی نیز رتبه دوم کشور را دارد.

نگهدار با تاکید بر اینکه در سال جاری تولید مرکبات و برنج در این استان افزایش داشته است، بیان کرد: کشاورزی مازندران با تعامل و هم افزایی در همه بخش رشد اقتصادی مناسبی را تجربه خواهد کرد.

توزیع تسهیلات براساس اولویت‌های توسعه‌ای منطقه‌ای 

سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل نیز در سخنانی با اشاره به اینکه درپرداخت تسهیلات در بخش باید کارآمدی پرداخت این اعتبارات مشخص باشد، تصریح کرد: معتقد هستیم تسهیلات باید براساس اولویت‌های توسعه‌ای منطقه ای توزیع شود تا بتواند در متحول کردن چهره مناطق و شهرستان ها تاثیر مشهود داشته باشد.

وی با بیان اینکه تسهیلات باید ظرفیت‌ها را باور کند، با تاکید بر اینکه توسعه از محل توجه به روستاها آغاز می شود، بیان کرد: توسعه روستامحور در شهرستان آمل مدنظر ماست و از این رو روستاهای الگو در شهرستان آمل معرفی می شوند تا بتوانند محور توسعه منطقه قرار گیرند.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/

منبع: فارس
شناسه خبر: 890177